https://www.traditionrolex.com/16 Ranking TOP 5 najlepszych laptopów gamingowych - tojesttwojczas.pl https://www.traditionrolex.com/16
tojesttwojczas.pl

Ranking TOP 5 najlepszych laptopów gamingowych

Gry komputerowe na dobre zagościły w naszym świecie. Są one świetną rozrywką do spędzenia wolnego czasu, rozwijania naszej wyobraźni oraz poszerzania niektórych zdolności. Producenci na każdym kroku próbują zachwycić nas, stwarzając co raz to nowsze gry. Pamiętamy jednak jeszcze gry, które dostępne były pod koniec lat 90-tych i później, aż do obecnego roku. Technologia rozwinęła się niezwykle szybko, a co za tym idzie, gry także zmieniły się nie do poznania. Zachwycają nas szczegółowe detale, realizm postaci i wydarzeń czy grafika, która prawie idealnie odzwierciedla nasz obecny świat. Dlatego, aby móc skorzystać z tych cudów techniki, musimy posiadać odpowiedni sprzęt, a mianowicie laptop gamingowy. Nazwa ta sugeruje nam właśnie, że poprzez specjalne parametry komputer ten oprócz możliwości codziennego użytkowania może również obsłużyć różnego rodzaju gry, które do poprawnego działania potrzebują między innymi odpowiedniej pamięci RAM oraz karty graficznej.

Jaki laptop gamingowy wybrać?

Jak wiadomo, oprócz komputerów stacjonarnych możemy także zakupić laptopy gamingowe. Swoimi parametrami nie różnią się one mocno od tradycyjnych „pecetów”, a dodatkowo można je zabierać ze sobą, gdziekolwiek się udamy i to jest bardzo duża zaleta. Jednak każdy komputer jest inny. Z tego powodu podczas przeglądania ofert sklepowych trzeba zwrócić szczególną uwagę czy dany sprzęt jest klasyfikowany jako laptop gamingowy.

Laptop gamingowy inaczej mówiąc, jest komputerem o wysokiej wydajności. Mowa tutaj o procesorach, karcie graficznej, a także matrycy. Dodatkowo zainstalowany jest specjalny układ chłodniczy, który dba o prawidłowe działanie wszystkich innych podzespołów. Dlatego właśnie zastanawiając się jaki laptop gamingowy wybrać, nie warto tej decyzji podejmować pochopnie. Oczywiście sprzęt dla graczy może być również wykorzystywany do zupełnie innych zadań, które wymagają komputera wysokiej jakości. Powstaje jednak pytanie o budżet, czy można zakupić jakiś laptop gamingowy do 3000? Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele różnych komputerów. W wyborze odpowiedniego sprzętu pomoże poniższy ranking.

Ranking laptopów gamingowych

5. ? Laptop gamingowy Asus TUF Gaming

Laptop gamingowy firmy Asus posiada czterordzeniowy procesor, 8 GB pamięci RAM oraz 512 GB pamięci wewnętrznej na dysku SSD. Dodatkowo duży ekran Full HD o przekątnej 39,6 cm (15,6″) zapewnia idealną rozrywkę oraz przedstawia nawet najmniejsze szczegóły. Oczywiście nie może zabraknąć bardzo dobrej karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 1650 Graphics 4 GB GDDR5. Podświetlana klawiatura powoduje także ciekawe wrażenia wzrokowe.

4. ? Laptop gamingowy MSI GF63 Thin 15,6″/i5/8GB/512GB/Win10

Kolejnym komputerem wartym uwagi jest MSI GF63 Thin, który posiada 8GB RAM oraz 512 GB pamięci wewnętrznej (dysk SSD). Oczywiście specjalnie do gier został przystosowany ekran oraz wytrzymała bateria. Karta graficzna to Nvidia GeForce GTX 1650, system operacyjny Windows 10. Nie może zabraknąć również wbudowanej kamery oraz mikrofonu, które umożliwiają komunikację podczas gry online.

3. ? Laptop gamingowy MSI GP75 Leopard i7/1660Ti/8GB RAM/SSD256/1TB HDD/144Hz/17,3′

W rankingu laptopów gamingowych nie mogło zabraknąć tego modelu. Jak w poprzednich pozycjach tutaj również znajdziemy 8GB pamięci RAM. Jednak zmieniona została pamięć wewnętrzna. Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest 256 GB na dysku SSD, a także 1TB na dysku HDD. Jest to bardzo duża liczba pamięci, która umożliwi instalowanie wielu różnych gier. Z dodatków trzeba wymienić podświetlaną klawiaturę, którą można dopasować do własnych potrzeb np. kolor może zmieniać się w zależności od muzyki w tle.

2. ? Laptop gamingowy MSI GL65 15,6″/i7/8GB/512GB/NoOS

Kolejny wart uwagi laptop firmy MSI. Posiada duży ekran (15,6″), który w połączeniu z procesorem Intel Core i7 10 oraz kartą graficzną Nvidia GeForce RTX zapewnia niezapomniane wrażenia wirtualnej rzeczywistości. Dodatkowo do dyspozycji użytkownika dostępne jest 8GB pamięci RAM oraz 512 GB na dysku SSD.

1. ? Laptop gamingowy MSI GL65 15,6″/i7/8GB/512GB+1TB/NoOS

Laptop gamingowy MSI GL65 w sowich parametrach podobny jest do omawianego powyżej. Różnicą jest pamięć wewnętrzna. Bowiem do dyspozycji użytkownika dostępnych jest aż 512GB na dysku SSD i 1TB na dysku HDD. Pozwala to na posiadanie bardzo dużej ilości plików bez obaw o spowolnienie działania urządzenia.

Chcesz więcej? Sprawdź inne rankingi:

Next Post

Previous Post

© 2024 tojesttwojczas.pl

https://www.traditionrolex.com/16